Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Som nasra...nahnevaná, čo vám budem hovoriť! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Nie, zápas o demokraciu nezačína

Mimochodom, ten trvá stále.
Či konzervatívne, či liberálne, či progresívne názory sú súčasťou spoločnosti.
Úspešná spoločnosť dokáže byť jednotná v rôznosti.
Pevne verím, že po voľbách nás čaká test, či to dokážeme.
Pevne verím, že politici dokážu odložiť kontroverzné otázky na neskoršie časy.
Pevne verím, že nebudú presadzovať partikulárne záujmy svojich voličských skupín skôr, ako vytvoria priestor pre kultivovaný dialóg či kultivované vedenie sporov.
myslím, že to platí pre celú (do soboty večera ešte) opozíciu.
 
Hodnoť

Zaujala ma veta,

Zaujala ma veta, že si len málokto prečítal Istanbulský dohovor. Keď sa o ňom už moc začalo vykrikovať, dal som si tu námahu a konštatujem, že je to zástupná téma, na odpútanie pozornosti, od dôležitejších tém. Skrátka mnoho kriku pre nič. V dohovore je skutočne len pozitívum, názor modernej spoločnosti na utrpenie. To sa nesmie prehliadať. U nás sú skutky často dokonané, končia rodinnými tragédiami. Je hnusné, že pokrok nejaký politik, vôbec odmieta!
 

 

Povazujes za pozitivne, ze sa stat zaviaze, ze za ZIADNYCH okolnosti nepouzije nasilie voci zene?
 

Ako sa štát zaviaže,

Ako sa štát zaviaže, uvidíme po voľbách, zatiaľ vláda ID prevzala na vedomie a parlament sa zahral na "deb...la na čele s Dankovčinou!" Slovensko sa potrebuje zbaviť nádoru a dúfam, že v sobotu to bude jasnejšie.
 

 

Spytam sa inak. Keby si bola diktator, podpisala by si zmluvu, ktora vyzaduje, ze stat a statni uradnici za ZIADNYCH okolnosti nepouziju nasilie proti zene? A bola by si to ako stat schopna dodrzat?
 

 

Konkretne, vies si predstavit dodrziavanie nasledujuceho zavazku: "Clanko 5 bod 1.
Zmluvne strany sa zdrzia ucasti na akomkolvek cine nasilia na zenach a zabezpecia aby statne organy, statni zamestnanci a uradnici, institucie a ine organy konajuce v mene statu konali v sulade s tymto zavazkom."
 

Ja nie som žena ani štátny úradník,

Ja nie som žena ani štátny úradník, žene som nikdy neublížil. Ale ženy mne ubližovali. Prvá moja učiteľka, fackala, ako o dušu a neprávom! Druhá staršia suseda, ktorá prišla na dvor so svojím mladším bratom, keď ma videli sa hrať s pukom, ktorý som si deň predtým kúpil, že som ho vraj ukradol jej bratovi a surovo mi ho ukradli, hoci to bol nový puk a s mojou značkou. Nikdy mi ho nevrátili. Boli v presile. Moja manželka raz vyhlásila, že sa o mňa nepostará a že sa máme rozviesť. Potom dodala, že sa nepostará ani o mojich rodičov. Vstal som v kuchyni a povedal, od tejto chvíle sme rozvedení. Potom skutočne podala návrh, bol piatok, dostal som ho v pondelok a pojednávanie bolo už v stredu. Kľakol som si na súde a žiadal, aby ho stiahla. Máme dve deti, vtedy 20 a 22 ročné. Povedala, že nie, stojac pri svojej advokátke. Boli to dve ženy a v presile. Rozviedli nás o päť minút. Advokátka vychádzajúc zo súdnej siene sa uchechtávala a povedala zvysoka. Len teraz všetko začína pán inžinier! A začalo to tak, že volala políciu, že som jej dal facku. Prišli, na otázku čo sa stalo, povedala že nič. Predvolali ma na obvodný úrad, že vraj doložila potvrdenie z úrazovky, že mala v ústach hematóm. Dali mi 2000 pokutu. Podal som odvolanie, správne konanie viedla žena. Boli v presile, musel som zaplatiť, aj keď som jej žiadnu facku nedal. Išlo jej o byt. Nechal som jej ho, lebo keby som sa súdil, príde ešte aj o rodičovský dom a zostaneme bez všetkého, čo rodina nadobudla. Verejnou vyhláškou mi zrušila trvalý pobyt. Odvtedy mi nechcú požičať na Slovensku v Národnej knižnici, ani jednu knihu. Vraj som bezdomovec. Vyhlasujem, že na ženách sa nesmie páchať žiadne násilie, chlap má vydržať veľa, to znamená všetko. Nesmie dovoliť, aby domov bol zničený. Preto bojuje, na cudzom fronte. Kamarát hovorí, buď ako ja, "plastelína." Zatiaľ som to vydržal 15 rokov, postaral som sa o ďalšie tri deti a mám päť vnúčat. Pre Slovenský štát som však stále bezdomovec, hoci som sa prihlásil na trvalý aj prechodný pobyt, lebo úradník nevie, čo je List vlastníctva a napokon. Domov je len čestné vyhlásenie za 5,-Euro správneho poplatku.
 
Hodnoť

dobry den

Som krestan, a som proti interupciam, ale trosku inak ako sa to vsade prezentuje, a ako to je podane aj v tomto blogu cize interupcia= vzdy je to iba na zene a kto je proti, je ten divny ci zly. Som proti interupciam, ked si to nastrocni, ale aj starsi rozdavaju hlava nehlava, kde sa da a potom sa vykrikuje ake ma zena pravo sama rozhodnut o tom dietati a este aj o potrate - a verim , ze tieto tvoria velku cast z potratov. Nie nech sa stara a vychovava, ak vie kto je otec, nech otec aspon plati, ked sa odmieta starat.
Ak je zena v ohrozeni na zivote, je to na jej zvazeni, a nikdy by som ju neodsudzoval za to, ze sa tak rozhodla, a tu je dolezita podpora manzela a rodiny. Co sa tyka znasilnení- tam je moznost to dieta odovzdat do hniezda zachrany, ale ani v tomto pripade by som si nedovolil odsudzovat ju za potrat, kedze je psychicky na dne, ma traumu a to tehotenstvo jej to pripomina.
 


Najčítanejšie


 1. Jaroslav Polaček: Väčší chaos som v živote nezažil, mrzí ma, že premiér na nás útočí 4 347
 2. Věra Tepličková: Liečiteľ Marian 2 802
 3. Jozef Javurek: Smršť na Liptove 1 478
 4. Miroslav Ferkl: Negatívny vedľa pozitívneho. 1 467
 5. Miroslav Galovič: Kraj, kde nič nie je VI. Bardejov a Bardejovské kúpele. 785
 6. Martin Ondráš: Proti komu vlastne ide použiť armádu minister Mičovský? 760
 7. Alena Miklošová: Harvard: Love Story 758
 8. Martin Greguš: Antigenový test vs PCR test. Výsledky štúdie z ČR. Je v tom chaos, ako sa ma laik vyznať? 752
 9. Tomáš Jacko: Prečo Trump (možno) vyhrá: od ekonomiky po laptop z pekla 709
 10. Jiří Ščobák: Všem ufňukancům, kteří si stěžují, jak jsou porušována jejich práva 576

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Fiškáli, nie je vám hanba?
 2. Juraj Kováč: "Moje telo, moja voľba!" Alebo nie?
 3. Július Kovács: Zoroslav Kollár a justičná fraška v Pezinku
 4. Gabo Németh: Láska z kríža
 5. Ján Buocik: Stanica Filiálka a bratislavský mestský vlak
 6. Andrej Hossa: Čo by ste mali vedieť ak hľadáte prácu?
 7. Roman Lechovič: Nestlé a genocída na deťoch
 8. Balázs Puskás: HOAX a dnešná doba
 9. Radoslav Tore: "Priemer" náš každodenný.
 10. Michal Kováč: Ktorá profesia bude stále potrebná a dobre platená?


Už ste čítali?