Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Lepšie nám bude, až keď prestanú politici a političky klamať! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Aké hnusné frázy a floskuly.
 

 

ak myslíte :-)
 

Áno aj ja si to myslím

Celý článok som čítal s očakávaním, kedy sa autorka konečne dostane k jadru veci, došiel som po poslednú vetu a... nič

Ja naozaj nie som malé decko a nepotrebujem strácať čas čítaním takých objavných veci ako, že voda je mokrá, klamať sa nemá a treba byť slušný, a to len preto, aby mi podprahovo bolo podsúvané, že autorka aj celým Progresívnym Slovenskom sú tie pravé morálne autority.
To si nechajte do predvolebných televíznych spotov.
 

:)

Politici, političky aj malé politíčatá.
 
Hodnoť

Inšpirácia

Bohužiaľ naši politici sa inšpirujú v amerických filmoch, kde je najdôležitejšia časť filmu: mierenie s pištoľou, prípadne smrť a sexuálne scény, prípadne iné wow efekty. Viac tam toho nie je. Zaberá to na ľudí (zdementnelých z americkej kinematografie), to si treba priznať. Našťastie to nedávajú do rozprávok (výnimkou je časť Toma a Jerryho, kde Toma privalí skriňa a dostane sa potom do mačacieho neba - už túto časť z morálnych princípov nevysielajú. A taktiež wow efekty sú aj v tých rozprávkach).
 
Hodnoť

re: neklamať nestačí

Milá pani poslankyňa (miestneho zastupiteľstva) a (veľmi pravdepodobne) wannabe poslankyňa parlamentu.

Prestať klamať nestačí, je to iba NUTNÁ podmienka.
Postačujúca podmienka, aby človek-volič zvažoval, že danému kandidátovi dá svoj hlas je, aby sa venovali PODSTATNÝM problémom krajiny podľa PRIORÍT.
Prioritou NIE je platová nerovnosť, sabatikal, práva 4% (LGBT), alebo 0,00001% (transgender).
Primárne sú vymožiteľnosť práva
Eliminácia korupcie
Zníženie byrokracie (vrátane nákladov)
Zdravotníctvo
Základná infraštruktúra
Vzdelávanie.


vaša agentúra vraví, že máte písať o problémoch vo vašej bubline.
Máte smolu.
Príliš veľa voličov žije mimo nej.
 

 

Veď to o čom píšete, že treba hovoriť...tak to isté si myslím aj ja..a aj hnutie, ktoré zastupujem. Takže som rada, že sa zhodneme.
 

re: hnutie ktoré zastupujem

KDE je vo vašom programe náčrt reformy daní s prioritou na zníženie daňovo/odvodového zaťaženia závislej práce?

Poďme od začiatku:
Vzdelávanie - 1.1 ... budeme hľadať spôsoby ako zohľadniť regionálne rozdiely = preklad pre moje deti = platy učiteľom iba v Bratislave a za Sencom nech budú radi, že sa naučia spočítať si popdoru.
1,4 nepeňažné výhody (učiteľská karta) = preklad pre moje deti = čistá "dankovština" tu si ZAPLATTE toto čo sme vám vybrali u nami vybraného dodávateľa = prelievanie peňazí blízkym subjektom.

2.1 Garancia miesta v škôlke - naozaj? aj pre mňa ktorý v KE posiela tisíce do rozpočtu? Asi áno, hneď ako sa podarí presvedčiť posledného rodiča z LIX (a nájdu sa peniaze na asistenta, ktorý tie deti bude ráno budiť aodvádzať/odvážať do škôlky.. Ja budem tiež budiť dieťa -a le pred šiestou, aby som ho stihol oviezť k babke pred cestou do práce

3,6 Lepšie odborné školy - asi tak ako keď sa znížili smerné čísla na 8 ročné gymnázia tak, aby sa minimalizoval dopad na BA a odkašlali si to napr. cirkevné školy "v regionoch" (áno, môj syn tiež skončil "pod čiarou", ktorú niekto PORIADNE zdvihol aby sa nemuselo dvíhať v BA a bezprostrednom okolí)

4,2 a 4,3 my v BA vieme lepšie, ako tí čo žijú na Orave, v Košiciach.. racionalizácia = rušenie škôl lebo nieto na peniaze (ale pokiaľ budem hovoriť jazykom kmeňa Urdu tak aj malotriedka s troma deťmi nebude problém).

Celá kapitola ľudských práv je okrem navýšenia byrokracie od nového ministerstva až po regionálne štruktúry najma novým ideologickým kyjakom ktorý bude slúžiť na "krágľovanie nepohodlnej konkurencie - prvé čo sa mi vybaví je "sudruh, a ako si sa vyrovnal s náboženskou otázkou"/resp. "aký je Tvoj názor na bratskú pomoc?
Centrum pre hybridné hrozby = ďalší úrad a samozrejme zbohom sloboda slova

Finančná podpora pre rodiny - ale to mi je novinka - dokonca zdravotné poistenie pre doktorantky (maželka bude obhajovať v januári, máme 6 detí, okrem toho, že sme žili z minimálnych príspevkov, SocP mi zamietla "materskú") - hej to vám tieto detaily neprišli na um pán Beblavý, keď ste boli štátnym tajomníkom?
Všade samé PRÍSPEVKY - ja vám na ne KAŠLEM - ani slovo o daňových úľavách, ani slovo o spoločnom zdanení rodičov (aby si žena mohla dovoliť ten LUXUS byť učiteľkou matfyz... )

Dôchodky - hej pán Beblavý, kto bol štátnym tajomníkom keď ste vyrobili staro a novo dôchodcov. Mám nájsť výmery na dôchodok otca, ktorý skončil posledný pracovný pomer v 75-ke ? (ročník 1925, takže 2000, takže starodôchodca). AK by ešte žil, možno by mal o euro-dva viac ako dankov minimálny dôchodok...
A pokiaľ id eo môj dôchodok - ani slovo o tlaku na správcovske spoločnosti, aby efektívnejšie spravovali zverené prostriedky, ani slovo o naviazaní poplatkov na mieru zhodnotenia ani slovo o zatraktívnení (resp. znormalizovaní ) 3 piliera, ktorý je dnes iba generátorom renty pre DDP...

Zníženie daňového zaťaženia - hej píšete o ňom - "HNEĎ" na 94 strane z 124
Pán Mihál sa poučil a už si SZČO obchádza (1,3)- zamestnanci budú drieť ďalej.
Samozrejme pre bežného občana pribudne daň zo strechy nad hlavou a váľam sa od smiechu ako predávate zrušenie registračného poplatkui a jeho nahradenie emisnou daňou (takže chudák, ktorý si kupuje auto raz za 10-12 rokov už nebude mueisť platiť jeden registračný poplatok, ale bude cálovať každý rok).

ANi slovo v kapitole Verejná správa o nutnosti redukcie počtu obecných úradov (dánsky model - zníženie počtu o 2 rády) - ono tých ľudí na obecných úradoch je dnes už skutočne veľa a najma kam by sa potom umiestňovali nominanti...


... stačí
 
Hodnoť

Nestačí hovoriť.

Ani sľubovať modré z neba. Po 30 rokoch skúseností vieme, že to bude zelené z nosa, žlté z ucha a hnedé z ...
Veta "Do kedy sa chcú naši politici a političky tváriť, že toto je v poriadku?" od nádejnej budúcej političky ma dvihla zo stoličky.
A preto sa pýtam. Aké konkrétne opatrenia, zmeny, legislatívne úpravy plánujete?
Ráčte vymenovať bod po bode. Ináč je to len také jalové, ako všetky doterajšie frázy.
Dám aspoň jeden konkrétny príklad, vlastne dva.
Nepremlčateľnosť zneužitia verejnej funkcie s konkrétnymi trestnoprávnymi a hmotnými postihmi.
Úplné zrušenie prokuratúry stalinského typu spolu s prokurátormi a s hĺbkovou bezpečnoastnopu previerkou kandidátov do novovzniknutého "Štátneho zastupiteľstva", ako to spravili napríklad Češi.
Aspoň na úvod.
A na záver jeden postreh (nielen môj), čo robia proti tomu vaši paqrtajníci? Veď si len v tichosti hovejú ako hovienka. Mne to smrdí, ale hrozne, novou Sieťou s novými gazdami. Nedajbože ešte horším, hrubou čiarou a plánmi spolupráce s týpkami podobnými ako Drucker, Pellegríny....
 
Hodnoť

UZ davno nejde, len

o vyvodzovanie zodpovednosti. V tejto krajine riesit trestno pravnu zodpovednost, ale o tej vasa strana nehovori. Ako chcete riesit rozklad nasho statu v priamom prenose a v Threeme?

Uz vyssie je napisane co treba riesit a nie nejake podruzne zalezitosti, ktore sa tykaju malej komunity o tom sa mozme dohadovat, ked budu vyriesene aktualne problemy vsetkych obcanov.

Svojich novych politikov si strcte do stareho vreca, za vela nestoja.
 
Hodnoť

Lepšie nám bude,

až keď prestanú politici a političky žiť!
 
Hodnoť

Autorka textu, ktorí politici a

političky (konkrétne) klamú? Píšte adresne a nestrieľajte od pása.

Váš aktuálny text na blogu je písaný akoby podľa vopred predpísaného manuálu. Pozliepané slová plné prázdnoty určené komukoľvek, kto nadáva na tzv. politiku. Jednoducho a jasne chcete zbierať hlasy od kohokoľvek. Spoliehate sa na hlasy lekárov ako aj inštalatérov. Proste politici sú fuj a hotovo.

Dovolím si spomenúť slová klasika: Krajina klamstva nie je tam, kde sa klame, ale tam, kde je klamstvo tolerované. Tým chcem povedať, že existujú aj voliči, ktorí vedia občas akceptovať totálne lži.

A prestaňme sa tváriť, že nepolitici neklamú. Klamstvo, zavádzanie, manipulácia je súčasťou sociálneho kontaktu. To akože predavačka ovocia a zeleniny nikdy nezaklamala? Úradník z pošty nikdy nezaklamal? Lekár nikdy neklamal? A čo hokejista, huslista, kulturista, či žeriavnik?

Autorka textu, chcete nám nahovoriť, že Vaši (povolební) poslanci NR SR nikdy nezaklamú? Povedzme poslanec XY príde ku parlamentnému kecpultu, dostane záchvat pravdovravnosti a povie: "Vážení poslanci, včera som si skvele vrzol s menželkou pána kolegu poslanca zo Smeru - SD a ešte som stihol zariadiť super kšeft, ale nikomu o tom príliš nerozpávajte".

Každému kto drísta o (ne)klamaní odporúčam americký film z roku 1997 s názvom Klamár, klamár.

Autorka textu, určite si ho pozrite. Každý kto sa rozhodne verejne hovoriť plnú pravdu začne mať vážne problémy.
 
Hodnoť

 

program PS/Spolu "Bod zlomu" ... tri casti, 16 kapitol, 235 stran ... na ktorych sa dobra myslienka straca v balaste floskuli a prazdnych, devalvovanych slov podobne ako u tejto autorky. Bohuzial.

k slovam scorpione a jgp vyssie, ktori ako potencialni volici jasne definovali svoje ocakavania, si dovolim pridat svojich 5 centov ... od "starych" to uz ani necakam (ved preco by sli proti sebe samym), ale u tych co si sami davaju nalepku "novi" mam jeden lakmusovy papierik. ci uz hovoria o rozdieloch medzi mestom a dedinou, zapadom a vychodom, alebo o zodpovednosti, spravodlivosti a vymozitelnosti atd a pod., vzdy to konci (ci vlastne zacina) u jedneho - pricucanosti politickych stran na statny rozpocet priamo (financovanie stran) i nepriamo (politicka nominacia a kadejake tie lokalne okresne statomafie, chovajuce sa presne ako rakovina - cim dlhsie mozu nerusene bujniet, tym vyssie prerastu). Takze ano - system sme dovolili pokazit. ale system dokaze seriozne, moj dedo by povedal z gruntu, opravit len ten, kto seriozne, vazne a dosledne zacne s temou zmeny financovania politickych stran a volebneho systemu v tejto bohom skusanej krajinke.

a v tom vasom Bode zlomu o tomto ani slovka ...
 


Najčítanejšie


 1. Jaroslav Polaček: Väčší chaos som v živote nezažil, mrzí ma, že premiér na nás útočí 4 626
 2. Věra Tepličková: Liečiteľ Marian 3 190
 3. Miroslav Ferkl: Negatívny vedľa pozitívneho. 1 949
 4. Jozef Javurek: Smršť na Liptove 1 775
 5. Martin Greguš: Antigenový test vs PCR test. Výsledky štúdie z ČR. Je v tom chaos, ako sa ma laik vyznať? 883
 6. Alena Miklošová: Harvard: Love Story 869
 7. Miroslav Galovič: Kraj, kde nič nie je VI. Bardejov a Bardejovské kúpele. 837
 8. Martin Ondráš: Proti komu vlastne ide použiť armádu minister Mičovský? 796
 9. Tomáš Jacko: Prečo Trump (možno) vyhrá: od ekonomiky po laptop z pekla 793
 10. Jiří Ščobák: Všem ufňukancům, kteří si stěžují, jak jsou porušována jejich práva 639

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Fiškáli, nie je vám hanba?
 2. Juraj Kováč: "Moje telo, moja voľba!" Alebo nie?
 3. Július Kovács: Zoroslav Kollár a justičná fraška v Pezinku
 4. Gabo Németh: Láska z kríža
 5. Ján Buocik: Stanica Filiálka a bratislavský mestský vlak
 6. Andrej Hossa: Čo by ste mali vedieť ak hľadáte prácu?
 7. Roman Lechovič: Nestlé a genocída na deťoch
 8. Balázs Puskás: HOAX a dnešná doba
 9. Radoslav Tore: "Priemer" náš každodenný.
 10. Michal Kováč: Ktorá profesia bude stále potrebná a dobre platená?


Už ste čítali?