Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Od dnes (tj. 28.10.) pracujú ženy na Slovensku symbolicky “zadarmo”. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

"Najväčšie rozdiely sa prejavujú najmä pri vysokoškolsky vzdelaných ľuďoch v riadiacich pozíciách. Tu sa pohybuje rozdiel niekedy až na úrovni 50% v neprospech žien." Rozmyslam co ma znamenat toto tvrdenie. Znamena to, ze existuje nejaka pracovna pozicia s rovnakymi pracovnymi povinnostami, kde zeny zarabaju v priemere o 50% menej? Alebo "niekedy" znamena, ze sa to moze stat v nejakej konkretnej firme? A v inej to moze byt presne naopak?

Dalsia otazka je, ci su rozdiely v platoch na rovnakej pozicii problemom len v sutuacii muz/zena, alebo vseobecne. Preco nechcete riesit vseobecne rozdiely v platoch medzi zamestnencami, ale len tie pripady, ked sa jedna o "diskriminaciu" zien? Rpbim rovnaku pracu ako kolega, ale zarabam o 50% menej. Ak sme obaja muzi, tak to problem nie je?
 

 

Samozrejme, že aj to je problém, čo píšete. Každopádne určite menší ako to, že ženy oveľa častejšie pracujú za menej peňazí ako muži. Nemusíte sa samozrejme cítiť dotknuto. Nám ide o rovnosť v každom ohľade, takže záleží nám rovnako na mužoch ako na ženách. Realitu však nemožno ignorovať ani si ju prifarbovať. Vďaka za Vašu reakciu :-)
 

rovnosť

som muž a kolegyňa zarába viac ako ja. Pritom máme relatívne rovnako náročnú robotu. Rozdiel je v tom, že ona robí pre firmu už 10 rokov a ja iba 3. Pomôžete mi? Myslím, že nie. Hlupákom nikto nepomôže. Načo by to robil. Tu ide o pretŕčanie sa nejakými polulárnymi myšlienkami, ktoré v podstate nie sú pravda. Alias chemtrails.
 

 

Milý pane, sám ste si odpovedal. Áno, počet odpracovaných rokov je samozrejme parameter, na ktorý treba pozerať. Tu sa bavíme hlavne o nástupných platoch. Hľadáte chyby tam, kde nie sú a vlastne sám zavádzate. Prepáčte!
 

Ženy diskriminovány nejsou

 

Jasné že nie sú. Keby to tak bolo, oplatilo by sa zamestnávať hlavne ženy, ktorým by platil menej. Problém je v tom, že ženy si vyberajú horšie platené práce.
Preto v rámci vyrovnavnania navrhujem takéto opatrenie. Členovia PS nám pôjdu príkladom a ženy z tejto strany pôjdu pracovať do baní. Jednak zarobia viac ako učiteľky v škôlke a konečne budú aj ženy viac zastúpené v tradično mužských profesiách.
 

 

Nuž, ak by štát dotoval platy v materských škôlkach tak, ako roky dotuje banícke platy...
 
Hodnoť

re: od 28.10.

Milý wannabe budúci vladny činitelia.

Mňa ako otca a živiteľa mnohopočetnej rodiny zaujíma iný dátum.
Toho roku vyšiel na 27.5.2019 (v mojom prípade ale omnoho, omnoho neskoršie, mne to vychádza niekde v 3Q).
Do toho dňa sme robili (priemerne) na štát
https://www.hayek.sk/den-danov...

O tomto dátume ale askosi od vašej partičky nepočuť.
Zato počujem, že sa mi chystáte zdaniť strechu nad hlavou.
Asi aby bolo na rôzne "vyrovnávacie" opatrenia, "pomoci" tým ktorí to neporebujú, "podporu investícii" do "podnikania", ktoré ma na dotáciách z verejných zdrojov založený "biznis plán".

Choďte s riešením problémov vio vašej bubline niekam.
Ja žijem za Sencom/Zlatými pieskami a už dnes počujem, že sa na mňa bude opäť kašlať.
Skôr ako sa do KE dostanem po slovenskej diaľnici, tak prídem o vodičák kvôli starobe.
Tak načo.
Moje deti nepotrebujú kvalitné vzdelanie, takže po tom, čo im súčasná vláda skresala počty na 8ročných gymnáziách, vy sa chystáte riešiť problém nedostatku KVALITNÝCH učiteľov zavedením regionálnych miezd - prosím viete mi povedať, na ktorom poludníku bude končiť región a kde už začínať to "vaše" "moderné" Slovensko pre ktoré ja zvyšok vhodný iba na to, aby sa z neho ťahali dane... .
Bude to žilinský, alebo nitriansky poludník?
Len aby som vedel.


Novinári sa rozčuľujú nad výsledkami PiS a najmô nad tým ako "lacno" sa dali kúpiť voliči (za smiešnych 100€ na dieťa). PiS asi vie prečo to robí (pozrite sa na demografiu, mladí poliaci sa dnes rodia v UK, a netreba si zakrývať oči pred skutočnosťou, že je to aj preto, aký bol nepomer medzi podporou rodiny tam a v krajinách V4 ). A ja od Vás nič nechcem (nominant pána zvárača mi už napísal, že nemám nárok), mne postačí, ak mi budete dávať DAŇOVÚ ÚĽAVU - pretože na mojich 6 detí je dnes menšia ako na jedno v Rakúsku...

Ale ono to asi nepôjde.
Pretože čísla poznáte.
https://blog.etrend.sk/radovan...
A viete, že ak by ste NECHALI (nie, ja skutočne nechcem, aby ste mi DAVALI peniaze, len mi prestante BRAŤ >70%) peniaze ľuďom, čo pracujú, tak Vám nezostane na vaše projektíky, na sabatikal, na všelijaké vymyslené práva - a zatiaľ vezmete človeku právo na strechu nad hlavou keď mu ju zdaníte tak, že si bude musieť hľadať miesto pod mostom.
 

 

Skutočne veľká vďaka za váš príspevok. Na toto by sa vedeli reagovať moji kolegovia, ale každopádne riešime aj ten deň o ktorom hovoríte vy. Nemyslím si, že plánujeme zaťažovať domácnosti. Jedna strana je výber daní a druhá ich efektívne a hospodárne míňanie. Skúste sa pozrieť bližšie na náš program a uvidíte, že sa v mnohom zhodujeme. Vďaka za Váš príspevok, pekný deň.
PS: Ak napíšem blog k nejakej téme, neznamená, že iné sú menej dôležité :-)
 

re: veľká vďaka

Máte dobrú agentúru.
Ak mi politik(čo i len wannabe)poďakuje za príspevok(pozri reakciu súčasného štátneho tajomníka na MZ SR https://blog.sme.sk/diskusie/3... ),tak viem,že jeho asistent/podržtaška,ktorý mu píše blogy&odpoveďe na reakcie,práve použil makro na vloženie textu(menej znalí iba ctrl+c ctrl+v).Vy(možno)ešte asistenta nemáte, pri znalostiach ICT vo vašej strane nepochybujem,že makro áno.

To že hovoríte o jednom neznamená,že iné témy su menej dôležité. iba že na nich VY KAŠLETE.
Viete milá pani budúca,ja PLATÍM dane.
Každý mesiac je rozdiel medzi"cenou práce"&"suma na účet pekné 4miestne číslo.
Žijem v pomaly storočnom dome,ktorý som si ZAPLATIL a na ktorého opravu nemám,pretože ma štát"berie u huby"-doslova mi berie peniaze od úst mojich detí.Keď čítam,že vašími problémami sú"sabatical"(áno,aj inde ho FIRMY/UNIVERZITY poskytujú-ale z ich rozpočtu&nie z rozpočtu ministerstva sociálnych vecí,ako to chcete Vy(to ministerstvo/resp ScP mi napísala, že na materskú dovolenku nemám nárok&vaši analytici sa vyjadrili,že tento postup nevnímajú ako problém,pretože sa týka iba pár percent žiadateľov)),že chcete riešiť najrôznejšie"nerovnosti", nemôžem nevidieť,že si tu kupujete voličov-na úkor MAJORITY.

Áno,boli percentá,pretože ľudia chceli vyjadriť NESÚHLAS so šafárením tých,čo to vedú do /dev/null už 2.desaťročie.Ale uvedomte si,že ignorovanie ľudí ako som ja priviedlo v Poľsku do vlády PiS&v USA do prezdentského úradu Trumpa.

Vaši poradcovia pre kampaň vravia(trošku inými slovami&trošku inými prostriedkami)to isté čo predstavteľ jednej finančnej skupiny v zázname Gorila:"volič je *0v*0"a stačí ho oblbnúť&postaví vám rebrík - rebrík KAM? Predchádzajúce vlády potrebovali rebrík "k válovu" - k stolu verejných zdrojov, pri ktorom hodovali a pod ktorý hádzali kosti.

praveže som si program PS/Spolu prečítal(&trvalo mesiace,kým sa na stránke,na ktorú smeroval odkaz prestalo zobrazovať chybové hlásenie).A vidím iba samý window dressing&riešenie NEPODSTATNÝCH hlúpostí,ani písmenko o zníženi daňového ZAŤAŽENIA tých, ktorí ako kôň v orwellowej Zvieracej Farme celú tu ťarchu nesú.Ako kôň skončil vám snáď nemusím hovoriť(pre absolventov súčasného vzdelávacieho systému predsa len vysvetlivka:***** ho predali na mäso konskému handliarovi).
Od 1989 som zostal kvôli rodičom na Slovensku.
Vždy keď prišiel niekto s"reformami"(napríklad za rožok 19% DPH&potom20%) povedal som si ako ten kôň, že treba"zabrať".Ale dnes kupujem rožky deťom 10 minút pred záverečnou po 2centy,aby mali raňajky&desiatu.A nejako tak cítim,že nové svinky chystajúce sa do farmy už majú pre mňa pripravenú ohlávku za ktorú ma zevedú na bitúnok.
Mám sa tešiť sa na vaše majetkové dane(špeciálne pre chudáka,tak ako odvody,od prvého zarobeného eura,tak aj od prvého štvorcového metra),na vaše vyrovnávacie regionálne opatrenia, končiace niekde pri Nitre,na nové a nové regulácie,že si pre šialenú administratívu&rôzne certifikáty nebudem môcť opraviť strechu nad hlavou,že rovnako ako minule ZVÝŠITE DPH(a pán Mihál už nezopakuje chybu, že by mali odvody platiť aj SZČO, teraz to už necháte IBA na zamestnancoch)...
Ani slovo o znižovaní VÝDAVKOV.
Zato nové ministerstvá,nové výdavky na kompetenčné audity=nové sinekúry pre zaslúžilých z kampane, opatrenia na obranu demokracie=cenzúra&špehovanie, právo na dôstojne bývanie (iba pre tých,čo stavajú cudzom),finančná udržateľnosť=aby to mali kamaráti z NGO isté).
A na tú všetku srandu treba veľmi veľa peňazí...mojích detí.

Píšete veľká vďaka.Máte vopred začo.Ale nie rádo sa stalo.
 

 

teta si ocividne pomylila "rovnost prilezitosti" a "rovnost vysledku" :)

treba ist proste volit, ja to beriem tak, ze pri 50% ucasti ma moj hlas dvojnasobnu vahu a vsetko co nepojde tymto neo-komunistom prispeje svojou troskou k lepsiemu

bohuzial uz asi vsetky strany rezignovali na nejaku zasluhovost pre volica, proste kazdy podla svojich schopnosti a kazdemu rovnako, vsetci chcu len rozdavat z penazi tych druhych, ktore im chcu ukradnut skrz stat (so zbranou pri hlave)

P.S. keby boli zeny tak super vykonne ako muzi, ba aj viac, len kvoli pohlaviu ich zli muzi utlacaju a platia ich menej a zaroven necitlivi kapitalisti idu len po zisku, tak preco sa este nenasla zena, super emancipovana podnikatelka, ktora by tuto komparativnu vyhodu vyuzila a nepostavila svetovo uspesny biznis len na zamestnavani zien? Ved ak je toto vsetko s "gender pay gap" pravda co tito nevzdelanci hlasaju tak prave toto je nieco ako dalsia priemyselna revolucia, objavili sme proste novu zlatu zilu!
 

 

Taketo pokusy tu uz boli. Zabavne citanie:
https://www.dailymail.co.uk/fe...
 
Hodnoť

hmmm

vacsine obyvatelstva by viacej pomohlo, keby sa dalo rozumne vyzit z jedneho platu (a potom by aj demografia asi vyzerala kusok inac) a nie to, ze ci ma z paru kazdy rovnako velku zobracenku alebo jeden o kusok mensiu (a problem prezit maju aj ked daju tie zobracenky dokopy)
a je velmi smutne ze tak ako pise kolega vyssie, ze k tomu zobrackemu stavu prispieva vo velkej miere stat, ktory nas roznymi danami a povinnymi odvodmi pripravi o 70-80% toho co dokazeme vyprodukovat
 
Hodnoť

Verím, že zdravý rozum zvíťazí!

Verím, že tieto požadované nadpráva sa nepodarí presadiť, nie len preto, že ste krásna žena, alebo hlavne preto , že ste inteligentná osoba a urážalo by vás, aby ste boli príčinou diskriminácie iného pohlavia.
Poďme to rozobrať!
1."povinnosť zverejňovať platové rozdiely na rovnakej pozícii či v rovnakom pracovnom zaradení"
Čo to je a kde ste to videli?
Ako si to predstavujete? Ten kto má odrobené 10 rokov a ten kto má odrobených 5 mesiacov by mal mať podľa vás rovnaký plat, len preto, že je na rovnakej pozícii či rovnakom pracovnom zaradení? Prečo? Alebo ten kto je pol roka na marodke bude mať rovnaký plat ako ten , kto nemaroduje, a musel v čase marodky kolegu makať aj za neho?
2. "pri obsadzovaní exekutívnych, reprezentatívnych, diplomatických ale i straníckych pozícií budeme využívať dočasné vyrovnávacie opatrenia"
To je čo? To akože v partaji všetci muži a ženy zvolia mužov do predsedníctva, tak vy im to zakážete a určíte, že nejaká žena, ktorá o to nestojí bude musieť byť v predsedníctve ? Už sa nebudú robiť konkurzy na pracovné miesta,a le výber podľa pohlavia? Čo tam po vedomostiach, praxi, či odbornosti, hlavne,a by mal správne pohlavie?
3."pre spoločnosti uchádzajúce sa o veľké verejné zákazky zakotvíme povinnosť predloženia rodového auditu vrátane rovnosti v odmeňovaní "
Rodový audit ? A to je čo, prosím vás pekne? Napríklad, že v hutiach majúnadmieru zamestnaných mužov, alebo v baniach je to tam samý chlap a tak bane nebudú môcť dodávať uhlie pre štátne elektrárne? Rovnosť v odmeňovaní? Na základe čoho ? Len preto, že nemám správne pohlavie nedostanem väčší plat, hoc robím nadčasy, podávam zlepšováky, ...?
4."budeme cielene podporovať projekty zamerané na zvýšenie zastúpenia žien i mužov v rodovo netradičných študijných odboroch a povolaniach"
To je čo zase za blbosť? (prepáčte, ale inak to neviem napísať) To akože budete trestať stredné školy zameriavajúce sa na techniku, a keď nevezmú hoc to nebude baviť, ale aby splnili kvóty tak zoberú dievča čo by cchcela radšej robiť učiteľku v škôlke, ale tam ju nevezmú, lebo musia vziať chlapcov, ktorých baví elektrika.

To vážne takéto sociálne inžinierstvo chcete zavádzať????
Pane Bože za čo trestáš tento ľud? Už sme tu mali Mečiara, Fica, a teraz toto??


3.
 
Hodnoť

 

Co je toto za choru matematiku?

Aj stredoskolsky vzdelani ludia v priemere zarabaju o tretinu menej ako vysokoskolsky vzdelani ludia. Znamena to teraz, ze stredoskolsky vzdelani ludia robia 4 mesiace v roku zadarmo?

No neznamena, pretoze robia inu pracu.

Ak chcete byt k zenam korektni, tak priemerujte to, co sa priemerovat ma a nie to, co sa nema.

Inak vam kazdy ekonom, matematik ci hocikto so zdravym rozumom vystriela vo vasej argumentacii take diery, ze ostanete na smiech a cela snaha v prospech rovnakych podmienok pre vsetkych ludi vyjde navnivoc.
 
Hodnoť

 

svojho casu sa strana a vlada pokusali riadit kolko %% studentov musi byt robotnickeho povodu ...

pri vsetkej ucte voci zenam - pokusy o rozne typy a metody socialneho inzinierstva tato nasa krajinka zazila uz niekolkokrat, nikdy to nedopadlo dobre ...

https://www.reflex.cz/clanek/k...
 
Hodnoť

 

nuž, čo dodať k agende ľavicových progresívcov? diskutujúci predo (i podo) mnou sa k tomu vyjadrili dosť jasne a v štýle... "jděte do p rdele!"
 
Hodnoť

Poručíme větru dešti

a slobodnému trhu práce.
Ako povedal predrečník predo mnou, "jděte do p rdele!"
Smerákov neznášam, ale keby som sa pri volebnej urne mal rozhodovať medzi Smerom a Progresívnym Slovenskom, tak to si asi hodím mincou, pretože to je úplne jedno. Sociálne podniky náhodou nechcete zavádzať?
 
Hodnoť

ale ved

pohlavie je zrejme iba umely socialny konstrukt (ci uz nie je, sudruhovia progresivci?)
takze uplne staci ak sa vo firme par vysoko zarabajucich identifikuje ako zena a vsetko bude v poriadku
 
Hodnoť

Dalsia bullsh...

statistika - ake typicke pre marxistov z PS/SPOLU. Tak statistika bud klame alebo klamete vy. 18% existuje len ak ignorujeme ze zeny volia ine zamestnania ako muzi, ignorujeme ze pracuju kratsie a ignorujeme ze maju deti(dobrovolne). Toto vsetko mustie ako spravny komanci ingorovat aby vam vyslo ze zeny su na tom zle - aj ked vsetko co som popisal si zeny VYBERAJU a nie su NUTENE to robit.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Jaroslav Polaček: Väčší chaos som v živote nezažil, mrzí ma, že premiér na nás útočí 4 472
 2. Věra Tepličková: Liečiteľ Marian 2 942
 3. Miroslav Ferkl: Negatívny vedľa pozitívneho. 1 655
 4. Jozef Javurek: Smršť na Liptove 1 607
 5. Martin Greguš: Antigenový test vs PCR test. Výsledky štúdie z ČR. Je v tom chaos, ako sa ma laik vyznať? 817
 6. Miroslav Galovič: Kraj, kde nič nie je VI. Bardejov a Bardejovské kúpele. 808
 7. Alena Miklošová: Harvard: Love Story 805
 8. Martin Ondráš: Proti komu vlastne ide použiť armádu minister Mičovský? 766
 9. Tomáš Jacko: Prečo Trump (možno) vyhrá: od ekonomiky po laptop z pekla 746
 10. Jiří Ščobák: Všem ufňukancům, kteří si stěžují, jak jsou porušována jejich práva 606

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Fiškáli, nie je vám hanba?
 2. Juraj Kováč: "Moje telo, moja voľba!" Alebo nie?
 3. Július Kovács: Zoroslav Kollár a justičná fraška v Pezinku
 4. Gabo Németh: Láska z kríža
 5. Ján Buocik: Stanica Filiálka a bratislavský mestský vlak
 6. Andrej Hossa: Čo by ste mali vedieť ak hľadáte prácu?
 7. Roman Lechovič: Nestlé a genocída na deťoch
 8. Balázs Puskás: HOAX a dnešná doba
 9. Radoslav Tore: "Priemer" náš každodenný.
 10. Michal Kováč: Ktorá profesia bude stále potrebná a dobre platená?


Už ste čítali?