Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Keď nás štát oberá o dovolenku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

nemusite dovolenkovat spolu

da sa to riesit, ze matka pojde s detmi na dva tyzdne, otec na dalsie dva tyzdne.
 
Hodnoť

 

Ak sa niekto rozhodne mať deti, mal by najprv dobre zvážiť, či sa vie o ne postarať, či ich dokáže zabezpečiť. Prečo by to mala byť úloha štátu?
Ak nemám starých rodičov alebo iných príbuzných, ktorí môžu vypomôcť, riešim to ako diskutér nado mnou, prípadne neplatenou dovolenkou.
Mimochodom, starí rodičia nie sú povinní stráviť s vnúčatami celé leto, majú právo na oddych a svoje záľuby.
Deti majú v prvom rade rodičov a ich povinnosťou je postarať sa o ne.
 

 

Len svet sa zasadne zmenil, fortisimo.Je fakt, že dnes vo vyspelých štátoch deti sú v podstate hobby rodičov , pomerne drahé hobby a väčšina vyspelých štátov má uhrnný index plodnsti pod záchovnou úrovňou, teda na to, aby časom nevymreli potrebujú imigraciu, čo je iný problém, aký, asi tušíš...
.
Súčasne tým, že bol zavedený dôchodkový systém umožňujúci dokonca vyšší životný štandard a dôchodok tým, ktorí majú menej detí alebo žiadne / menej výdavkov, väčšia flexibilita v zamestnaniach / sa vytvoril stav, kďe je práve win stratégia mať malo detí alebo žiadne.Ak je to" málo " pod záchovnou úrovňou a trvá to dlho, začínajú problémy,to vymieranie je najmenší z nich, pozri demografický strom a čo sa deje, keď je nevyvážený. Teda štatu nemôže byť z dlhodobého hĺadiska jedno, či deti nechá ako hobby rodičov, pretože na to sám časom doplatí. Preto by to mala byť minimalne čiastočne aj úloha štátu.Inak, v Europe skutočne kde štat pomáha sklbením práce a rodiny rodičom, kde sa viac angažuje sa rodí viac detí na ženu , ibaže stale čosi pod zachovnú úroveň
To je doteraz nerozriešený problém, čo s tým...
.
Konzervvatívci v USA /napr Murray /dlho argumentovali podobným štýlom ako ty, , dokonca že štat by mal vycúvať z akejkoľvek rodinnej politiky,a to je v USA skutočne minimalna, lebo ju nevie robiť efektívne a že v USA aj bez podpory štatu sa to držalo na zachovnej úrovni asi tak ako Francúzsko so silnou podporou rodinnej politiky.
https://www.tyzden.sk/casopis/...
.
Už to ale nie je pravda,
Dnes je TFR USA 1,87 dieťaťa na ženu, TFR Francúzska 2,07 dieťaťa na ženu, záchovná úroveň je 2,1 dieťaťa na ženu. Dokonca TFR klesala pod zachovnú hodnotu aj v Iráne, uplne v rozpore s Murrayovými tézami o vplyve náboženstva a škodlivosti dotovaní rodín mať viac deti.
Po zavedení prorodinných poatrení sa pomerne prudko zvýšilo TFR v Rusku, z 1,18 dieťaťa na ženu v r 2001 na 1,61 dieťaťa na ženu teraz. Z toho vyplýva, že štat by asi skutočne mal pomáhať - otazka je ako - rodinám, aby sa nebali mať viac detí. A aby sa nebali, že v neistých časoch ich nepodrží.
 

Milan

Neskutočne motáš a presadzuješ pomýlené myslenie smerom do slepej uličky, ktoré sa ti pritom evidentne aj tak nepodarí spoločensky preasadiť.... ( Alebo možno iba máš malé deti a chceš pragmaticky a oportunisticky dosiahnuť vyššiu štátu podporu na ne ! )

Takže:
1/ Človek ako taký existuje cca 2,5 milióna rokov, človek moderný si 100 000 rokov. Okrem posledných asi 70 rokov sa štát do výchovy a plodenia detí nekafral. Začal sa kafrať a tak to aj dopadlo! To ti nenaznačuje nič?

2/ Nechápem vôbec argument, že by sa ml nejaký demografický strom rozširovať, populácia by mala extenzívne rásť, nechápem, že by bola akákoľvek povinnosť zachovať početnosť akéhokoľvek národa, či dokonca celého ľudstva!

Nechápem, prečo by som mal maž obavu z toho, že napríklad Slováci za X rokov ako národ vymrú. No aj ak by sa tak stalo, čo sa také stane s vesmírom!?

3/ Podpora štátu na zvýšenie pôrodnosti má evidentne iba malé alebo krátkodobé dôsledky, pokiaľ sa ľudia, ako sám správne píšeš rozhodnú inakšie.

Určite sloboda, demokracia, lliberalizmus, antikoncepcia, penzijné zabezpečenie, odmietanie aktívneho kresťanstva ......majú zásadnejší a výraznejší vplyv ako akákoľvek finančná podpora štátu.

Ostatne musím sa opýtať, ako bolo možné že v dobe pred 100 rokmi, keď bolo bežné mať 10 detí pritom podpora štátu bola nulová a teraz keď je podpora štátu výrazná a historicky nebývalá sa rodí detí menej a menej....... Zamysli sa nad tým, prosím!
 
Hodnoť

Žiadny problém.

Stačí zapojiť učiteľov plne platených za nečinnosť 2,5 mesiaca v roku.
Čo keby mali dovolenku ako ostatní smrteľníci 1 mesiac a zbytok strávili s deťmi trochu inak.
Zároveň by sa využili priestory škôl a ak by štát a rodičia prispeli minimálnou účasťou mohli by navštevovať kultúrne a historické pamiatky, chodiť sa spoločne kúpať, do prírody...
Nezaškodí tomu národu od malička vštepovať aj základné morálne hodnoty a slušnosť, rozoznávať čo je dobré a čo zlé najmä u detí, ktoré doma dostávajú opačný príklad.
Stačí chcieť niečo urobiť a je po probléme - u našich politikov asi paranormálny jav.
 

 

Učitelia by teda mali robiť opatrovateľky deťom, ktorých rodičia sú zamestnani? A toto som nepochopila:... rozoznávať čo je dobré a čo zlé najmä u detí, ktoré doma dostávajú opačný príklad - suplovať domácu výchovu? Kto má vychovávať detí?
 

 

Áno suplovať výchovu tam kde je to potrebné.
Aby z detí nevyrástli noví Kotlebovci alebo kriminálnici.
Je to ich povinnosť aj počas školského roku.
Kto iný je viac kompetentný?
 

 

Nezaškodí tomu národu od malička vštepovať aj základné morálne hodnoty a slušnosť -deti vychovava rodic, ucitel ich ma vzdelavat.
 

 

Ako píše diskuter podo mnou, deti má vychovávať rodič, učiteľ má vzdelávať. Hociktorý rodič si ani nenechá "kafrať" do výchovy svojho dieťaťa - a ja s tým súhlasím. V blogu ide o opateru detí počas prázdnin - a tu sa znova, reagujúc na Teba, pýtam - učiteľ má robiť opatrovateľku, pestúnku deťom zamestnaných rodičov? A zamestnávateľ tých rodičov? Súhlasím s bodom 3. v blogu - motivovať firmy, aby vytvárali podmienky k tomu, aby ste si mohli vziať dieťa so sebou do práce...
 

 

Určite máte pravdu.
Učitelia sú blbci, prečo by mali napr. upozorniť deti, že si musia umyť ruky po návšteve WC keď im to doma nemá kto prikázať?
Prečo by mali rómske deti vychovávať v škole inak ako chcú a správajú sa ich rodičia (česť výnimkám)? Ak ste z Blavy - škoda vysvetľovať.
Aj ministerke by trebalo vysvetliť, že etickú výuku robia lepšie aj menej inteligentní rodičia lebo učitelia sú blbečkkovia, no aj tak ich treba ľutovať a nedotýkať sa ich 2,5 mesačnej platenej dovolenky.
A neviem asi koho by ste chceli aby dozeral na vaše deti v čase letných prázdnin.
Asi je tam aj určitá (nie malá) zodpovednosť, kto to môže ešte robiť?
Zverili by ste svoje deti hoci komu?
Väčšina ľudí je zamestnaná v malých organizáciách alebo na živnosť.
Neviem ako si predstavujete pobehovanie detí na pracovisku.
 

 

Navážate sa nielen do učiteľov, ale aj rodičov - rodičia nevedú deti od malička (ešte ani do školy nechodia) k tomu, že po návšteve WC si majú umyť ruky? Áno, nájdu sa aj také deti a garantujem vám, že v škole k tomu učitelia takéto deti navádzajú.
Je zrejmé, že o tom, koľko majú učitelia platenej dovolenky, nemáte ani potuchy.
Teda, hocikomu by ste svoje deti nezverili? Blbečkom učiteľom áno?
Prečo sa zameriavate len na rómske detí? Blog bol zameraný na to, čo s deťmi (všeobecne)pracujúcich rodičov počas prázdnin.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 


Najčítanejšie


 1. Jaroslav Polaček: Väčší chaos som v živote nezažil, mrzí ma, že premiér na nás útočí 4 500
 2. Věra Tepličková: Liečiteľ Marian 2 983
 3. Miroslav Ferkl: Negatívny vedľa pozitívneho. 1 717
 4. Jozef Javurek: Smršť na Liptove 1 634
 5. Martin Greguš: Antigenový test vs PCR test. Výsledky štúdie z ČR. Je v tom chaos, ako sa ma laik vyznať? 825
 6. Alena Miklošová: Harvard: Love Story 817
 7. Miroslav Galovič: Kraj, kde nič nie je VI. Bardejov a Bardejovské kúpele. 812
 8. Martin Ondráš: Proti komu vlastne ide použiť armádu minister Mičovský? 771
 9. Tomáš Jacko: Prečo Trump (možno) vyhrá: od ekonomiky po laptop z pekla 753
 10. Jiří Ščobák: Všem ufňukancům, kteří si stěžují, jak jsou porušována jejich práva 614

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Fiškáli, nie je vám hanba?
 2. Juraj Kováč: "Moje telo, moja voľba!" Alebo nie?
 3. Július Kovács: Zoroslav Kollár a justičná fraška v Pezinku
 4. Gabo Németh: Láska z kríža
 5. Ján Buocik: Stanica Filiálka a bratislavský mestský vlak
 6. Andrej Hossa: Čo by ste mali vedieť ak hľadáte prácu?
 7. Roman Lechovič: Nestlé a genocída na deťoch
 8. Balázs Puskás: HOAX a dnešná doba
 9. Radoslav Tore: "Priemer" náš každodenný.
 10. Michal Kováč: Ktorá profesia bude stále potrebná a dobre platená?


Už ste čítali?