Pán Sulík, pán Matovič, je čas na prezidentku!

Autor: Jana Hanuliaková | 14.2.2019 o 13:04 | Karma článku: 4,72 | Prečítané:  2057x

Na jednej strane cítiť neskutočnú silu a odholanie, s akou ľudia podporujú Zuzanu Čaputovú. Na strane druhej počúvame ako so trieštia hlasy a ako žena do paláca nepatrí. Ja hovorím, začnime si konečne viac dôverovať!

Sulíkovci hovoria o tom, že ak Iveta Radičová neporazila v roku 2009 Ivana Gašparoviča, tak ani Zuzana Čaputová nemôže poraziť Šefčoviča. Je smutné počúvať takéto vyjadrenia v roku 2019. Dnes by som očakávala, že predstaviteľ liberálnej strany bude práve poukazovať na fakt, že Slovensko je krajina, kde nerobíme rozdiely v postavení žien a mužov. Krajina, kde si vieme zvoliť za prezidentku ženu, ak spĺňa požadované kvality.

Matovičovci na to idú cez prieskumy. Nepopierajú, že Zuzana získava na sile, ale druhým dychov dodávajú, že v druhom kole by na muža nemala. Druhé kolo je vraj určené len pre mužov. Z konzervatívneho krídla pravice, týmto vyjadreniam tak trochu chápem. Nechápem však potom tomu, že sami chceli postaviť ženu. Očakávala by som teda, že budú práve žene viac dôverovať.

Prieskumy hovoria jasne jedno, že Zuzana výrazne rastie. Ostatní kandidáti buď stagnujú alebo klesajú. Tvoriť však rôzne kombinácie a možnosti postupov do druhého kola volieb už presahuje hranice a skôr vytvára len tlak na voliča. Znie to skôr ako politická hra a manipulovanie.

Vyjadrenia od politických predstaviteľov nás ako krajinu brzdia. Aký signál tým vysielame všetkým ženám? Nech sa neuchádzajú o žiadne dôležité funkcie, pretože muž vždy zvíťazí? Je prekvapivé, ak spoločnosť dôveruje tejto žene viac ako samotní lídri strán. O Slovensku chceme hovoriť ako o modernej krajine. Súčasťou modernej krajiny je však aj stieranie rodových stereotypov.

Politici asi nečakali, že spustením predvolebných debát Zuzana Čaputová dokáže svojím vystupovaním, rozvahou a odbornými reakciami prevalcovať svojich protikandidátov a získať si v priebehu dvoch týždňov značnú časť voličskej základne. Len ten kto nechce, nevidí, že jej kvality vysoko prevyšujú všetkých kandidátov. Až sa mi žiada napísať, že keby bola muž, máme jasného víťaza.

Ona je však žena. Múdra, sebavedomá, pripravená a odhodlaná zvíťaziť! My všetci máme možnosť ukázať, že nezáleží či je niekto muž alebo žena. Ukázať, že sa v prvom rade pozeráme na kvality daného kandidáta. Som si istá, že ak sa Zuzana dostane do druhého kola, získa si priazeň takého množstva ľudí, že bude jasnou víťazkou. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Šabatu

Babiš už neriadi štát ako firmu, dúfa v zázrak

Kto prešľapuje tragickú koronavírusovú českú cestu? Ľudia typu Roberta Fica a Roberta Kaliňáka.

Minúta po minúte: Naď zverejnil podrobnosti plošného testovania

Pribudlo menej ako tisíc nových prípadov.


Už ste čítali?